RECYKLOHRY

Triedime odpady v rámci Recyklohier

Školský recyklačný program Recyklohry usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu vyslúžilých elektrozariadení.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov v mladej generácii a tiež zaistiť recykláciu drobných vyslúžilých elektrozariadení a batérií v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyslúžilé drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená vo vstupnej hale školy.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť vyslúžilé a nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané vyslúžilé drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Rodičia, aj vy sa môžete doRecyklohier zapojiť. Ak máte doma vyslúžilé drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.