História je učiteľkou života.“

Marcus Tullius Cicero

Vážení priatelia,

5. januára 2009 uplynulo päťdesiat rokov, odkedy sa po prvýkrát otvorili brány našej školy.

Každé  jubileum   nás  prinúti   zastaviť   na  chvíľu  čas  a obzrieť sa  späť, načrieť do pamätí, siahnuť až na dno spomienok a prečítať to, čo do nej vpísalo tých 50 rokov. Hovorí sa, že čas všeličo obrúsi, zahladí, prikryje. Je liekom i bolesťou zároveň. Ale dokáže byť i pamätníkom a kronikárom  rôznych inštitúcií i ľudských osudov.

„Vyučovanie má srdce zušľachtiť, myseľ osvietiť, človeka do života pripraviť.“

Ľudovít Štúr

Rokmi nadobudnutú životnú múdrosť, vedomosti a morálne hodnoty odovzdávajú učitelia žiakom ako nadčasovú štafetu z generácie na generáciu.

Nie je možné predstaviť všetkých bývalých žiakov a učiteľov, ktorí by si pozornosť zaslúžili, všetkých si však vážime a tešíme sa z ich úspechov.

„Škola  nesmie  byť  miestom  sĺz,   bludiskom     drinou,  ale  hrou,  hostinou a rajom“ – tieto slová nám  zanechal  učiteľ  národov  Ján Amos Komenský  a my sa i dnes vraciame k jeho myšlienkam.

Naša škola prešla mnohými zmenami. Neľahká, ale svedomitá, zodpovedná a cieľavedomá práca pedagógov i ostatných zamestnancov vytvorila prekrásne dielo – modernú školu s vysokým kreditom, ktorý chceme i naďalej udržiavať a zvyšovať.

Že to nebude jednoduché, to vieme.

Chceme vytvoriť takú školu, v ktorej sa snúbi náročnosť s láskavosťou a porozumením.

„Sme podriadení času. Čas velí: Vpred!:

William Shakespeare

Chcem zaželať našej jubilantke Základnej škole Tatranská Lomnica ešte veľa úspešných rokov, výborné výchovno-vzdelávacie výsledky, stabilizovaný pedagogický zbor a veľa úspešných žiakov.

Pevné zdravie, veľa šťastia, vzájomnej úcty, dobrej pohody a porozumenia želám všetkým zamestnancom a žiakom školy – bývalým i súčasným, širokej rodičovskej verejnosti a priateľom našej školy.

Mgr. Marcela Kottmannová