Prijímacie konanie na SŠ Informácie o SŠ Výsledky prijímacieho konania a podanie odvolania Konzultačné hodiny a kontakt Testovanie T9 Testovanie T5

Riaditeľ strednej školy  zverejní zoznam prijatých/neprijatých uchádzačov podľa  výsledkov prijímacieho konania na svojej webovej stránke alebo na výveske školy.

Zároveň do tejto doby riaditeľ SŠ musí doručiť zákonnému zástupcovi rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí žiaka na strednú školu a to buď cez informačný systém základnej školy EduPage, alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou, alebo do elektronickej schránky.

Zákonný zástupca musí odoslať na strednú školu potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka v septembri na danú školu a to buď cez informačný systém ZŠ EduPage, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou na adresu strednej školy alebo do elektronickej schránky strednej školy.

Rozhodujúci je dátum doručenia na strednú školu.

Vzor tlačiva o nastúpení/nenastúpení na SŠ:

Potvrdenie_o_nastupeni-nenastupeni_na_SS.pdf

V prípade, že dieťa nebolo prijaté na strednú školu a úspešne urobilo prijímacie skúšky, napíšte ihneď odvolanie a aj e-mailom sa ihneď kontaktujte so školou. V e-maile uveďte, že budete posielať písomné odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí  a o tom, že dieťa má záujem študovať na danej škole. Niektoré stredné školy samy ponúkajú vzory odvolania.

Tu je vzor ako by mohlo vyzerať odvolanie. Je možné upravovať ho podľa potreby.

Vzor_odvolania.docx