RECYKLOHRY

Malá, ale potrebná!

Ôsmačky Emma Bilgin a Nina Celušáková  si  vyskúšali rovesnícke vyučovanie a svoje získané vedomosti o batériách prezentovali v2., 3.a 4. triede na prvom stupni a v 5. a 6. ročníku. Cieľom týchto prezentácii bolo poučenie žiakov o znečistení našej planéty, kde uviedli základné informácie o batériách ( s praktickými ukážkami) a porozprávali sa, kde batérie kupujeme, aké druhy batérií poznáme, na čo ich používame a ako môžu batérie poškodiť životné prostredie, nezabudli ani na separovanie a recykláciu odpadkov a tiež besedovali o tom, ako chrániť našu prírodu a ako ju zachovať pre ďalšie generácie. Prezentáciu ukončili kvízom a besedou. Veríme, že sa im naše prezentácie páčili a zdali sa im zaujímavé. A tiež dúfame, že budú prírodu chrániť a nebudú ju znečisťovať, a podporia  v  našej škole zber použitých batérií, papiera ale aj elektroodpadu.

Ostatní žiaci vytvorili veľký plagát, ktorým vyzývajú spolužiakov k  zberu použitých batérií.

Enviroprianie na rok 2018

kreatívna, literárna úloha

Nakreslite novoročné prianie s environmentálnou tématikou. Môžete použiť rôzne metódy – kresbu, maľbu, koláž,….. je to len na vás. Prianie však musí obsahovať environmentálny text a budeme radi, ak v ňom spomeniete slová ako Recyklohry a elektroodpad. Použitie týchto slov však nie je podmienkou na získanie bodov za splnenie úlohy.

Úlohu vypracovali žiačky 8.A triedy: Nina Celušáková a Emma Bilgin.

Pochváľte sa Recyklohrami!

V ďalšom zadaní sme mali zaslať fotografiu nášho „Recyklohráčskeho kútika“, teda miesta, kde máme
umiestnené nádoby na zber elektroodpadu a batérií.

A takto sme úlohu splnili:

Posledná úloha v tomto školskom roku

Milí Recyklohráči, na záver školského roka sme pre vás pripravili jednoduchú a hravú úlohu. Dozviete sa v nej veľké prekvapenie, na ktoré sa môžete tešiť už od úvodu nového školského roka. Znenie úlohy si môžete pozrieť v prehľade úloh na našej web stránke. Verím, že sa vám všetkým podarí prekvapenie správne rozlúštiť.

RIEŠENIE

Posledná úloha - Prekvapenie